نخستین جشنواره یونیماجوان به ایستگاه آخر رسید.نخستین جشنواره یونیماجوان به ایستگاه آخر رسید. #1

به گزارش روابط عمومی مبارک یونیما، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره یونیماجوان " تئاتر کاغذی" با حضور اساتید تئاتر عروسکی و علاقه‌مندان و هنرمندان هنرعروسکی در تماشاخانه انتظامی مجموعه خانه هنرمندان برگزار شد. در ابتدای این مراسم، سارا غفوریان، دبیر جوان این جشنواره با اعلام گزارشی از این رویداد فرهنگی، این حرکت را حمایتی معنوی از آثار دانشجویی دانست. وی در انتهای صحبت خود از اساتید عروسکی همچون دکتر اردلان، زهره بهروزی‌نیا، نرگس مجد، آلن لکوک و… تشکر کرد.

در ادامه مراسم، زهره بهروزی‌نیا، عضو هیات علمی دانشگاه هنر تهران با تشکر از تمام حضار، از نرگس مجد بابت آموزش تئاتر کاغذی به وی تشکر ویژه کرد.

سپس دکتر اردلان، معاون فرهنگی و هنری خانه هنرمندان از موفقیت دانشجویان سه دانشگاه مهم هنری کشور در برگزاری یک جشنواره مستقل تخصصی ابراز خشنودی کرد و تاکید کرد کارگاه ۱۵ روزه تئاتر کاغذی در منطقه ویژه اقتصادی اروند که توسط نرگس مجد و آلن لکوک برگزار شده است، چهار خروجی هنری داشته که در این جشنواره روی صحنه رفته‌اند. وی در ادامه افزود: بیشتر کارها فراتر از ظرفیت سالن مخاطب داشتند که این مساله با توجه به گرمای هوا قابل باور نبود.

رییس یونیمای ایران کارهای جشنواره را به سه دسته تقسیم کرد که در دسته نخست هنرمند سعی بر ارائه کار پیرو تکنیک آموزش دیده بوده، در دسته دوم هنرمند سعی بر عبور از تکنیک معمول داشته و در دسته سوم هنرمند موفق به عبور از تکنیک‌های رایج شده است.

اردلان تئاتر چند دهه اخیر ایران را رنجور از فقدان نگاه‌های فلسفی معرفی کرد که رسیدن به این مهم را موجب جهش در تئاتر کشور دانست.

وی تصریح کرد با بودجه جشنواره تئاتر فجر می‌شود ده‌ها فستیوال منطقه‌ای برگزار کرد.

وی در انتها از زهره بهروزی‌نیا خواست تا یک ماه آینده فراخوان جشنواره بعدی را آماده کند تا مهلتی ۱۱ ماه برای ارائه کار به جشنواره وجود داشته باشد. موضوع جشنواره بعد نیز " اندیشه و تئاتر اشیا " معرفی شد.

در انتهای مراسم با تقدیر از هیات انتخاب، پوپک عظیم‌پور و سلما محسنی، علاوه بر اهدای گواهی شرکت در کارگاه آموزشی، به تمام کارگردانان شرکت کننده در نخستین جشنواره یونیماجوان تندیس و لوح تقدیر جشنواره اهدا شد.


- دریافت فایل