برنامه های «جشن عروسک ها» اعلام شدبرنامه های «جشن عروسک ها» اعلام شد #1
«جشن عروسک‌ها» شانزدهم مهرماه سال جاری، همزمان با روز جهانی کودک به همت معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با مشارکت مبارک یونیما، در بوستان لاله تهران برگزار می‌شود.

به گزارش سایت مبارک یونیما، بر طبق برنامه اعلام شده از سوی کمیته اجرایی مبارک یونیما، در این جشن مجموعه برنامه هایی در چهار بخش نشست های تخصصی، غرفه های آموزشی، نمایش های صحنه ای و اجراهای میدانی از ساعت 8:30 تا 20:30 اجرا خواهد شد.
بر این اساس، در بخش نشست های تخصصی که با عنوان «کودک و عروسک»، از ساعت 10 تا 12، در سالن بوستان مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با حضور کارشناسان حوزه نمایش عروسکی برگزار می شود، دکتر اردشیر صالح پور با موضوع «نقش و تأثیر داستان و عروسک در تکوین شخصیت کودکان»، مجید قادری، مدیر مرکز سرگرمی های کانون پرورش فکری با موضوع «نقش اسباب بازی ها در تربیت کودکان»، پوپک عظیم پور با موضوع «احیای دوباره عروسک بازیچه های بومی ایران»، دکتر محمد حسین ناصر بخت با موضوع «اقتباص از قصه های عامیانه برای نمایش کودک» و فرناز بهزادی با موضوع «ارتباط کودک و عروسک» به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
جلسه پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان و حاضران، پایان بخش این نشست ها خواهد بود.
علاوه بر این، در بخش اجرای نمایش های صحنه ای، نمایش «جک و ساقه لوبیا» به کارگردانی فریبا دلیری در ساعات 9 و 10 در سالن گلستان، نمایش «ماهی»، به کارگردانی محسن ایمانخانی در ساعات 15 و 16 در سالن گلستان و نمایش «راز قصه عروسک ها» به کارگردانی میترا کریم خانی در ساعات 17 و 18 سالن بوستان مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صحنه خواهند رفت.
در بخش غرفه های آموزشی این جشن نیز «ساخت عروسک های خمیری» با حضور ایرج محمدی، «ساخت عروسک های کاغذی» با حضور فریبا بهزادی، «ساخت عروسک بازیچه های دست ساز ایرانی» با حضور پوپک عظیم پور، «ساخت عروسک های دستکشی» با حضور تینا آبش زاده و «ساخت عروسک های بازیافتی» با حضور نادیا محمدیه، از جمله این کارگاه هاست.
همچنین غرفه های «شناخت عروسک های آیینی» و «شناخت عروسک های بومی مناطق مختلف ایران»، از دیگر فعالیت های بخش غرفه های آموزشی این جشن خواهد بود.
در بخش اجراهای میدانی جشن عروسک ها نیز، نمایش «خیمه شب بازی» کاری از بهناز مهدیخواه، نمایش «بزبز قندی» کاری از فریبا دلیری، نمایش «خیمه شب بازی» کاری از ابوالفضل ورمرزیار و نمایش «مبارک و مردم» کاری از فرناز بهزادی اجرا خواهند شد.
گفتنی است اجرای نمایش آیینی «تکم» از دیگر اجراهای این بخش جشن عروسک ها خواهد بود.
شایان ذکر است در این جشن از تمامی کودکان و نوجوانان، نمایشگران عروسکی و کلیه علاقه مندان عروسک ها دعوت شده تا با عروسک های مورد علاقه خود در این جشن شرکت کنند.

«جشن عروسک ها» به همت
معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با مشارکت مبارک یونیما و با همکاری معاونت هنری شهرداری منطقه 6، مدیریت فرهنگی هنری منطقه 6 سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیریت آفرینش‌های هنری و مدیریت مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شانزدهم مهرماه سال جاری از ساعت 8:30 تا 20:30 در پارک لاله تهران - مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.