برگزاری کارگاه آموزشی نمایش عروسکی در دفتر یونیمای ده چشمهبرگزاری کارگاه آموزشی نمایش عروسکی در دفتر یونیمای ده چشمه #1
کارگاه آموزشی نمایش عروسکی با حضور عادل بزدوده برای اعضای مبارک یونیمای ده چشمه از چهارم آذرماه به مدت 3 روز برگزار شد.
به گزارش سایت مبارک یونیما، اعضای مبارک یونیما در  این کارگاه آموزشی که از روز جمعه چهارم آذرماه آغاز شده و امروز – یکشنبه ششم آذر – به کار خود پایان می دهد، در دو نوبت صبح و عصر، با تفاوت عروسک های نمایشی و تلویزیونی آشنا می شوند.
عادل بزدوده در طول برگزاری این کارگاه، با مروری بر نمایش عروسکی و تکنیک ها و تاریخچه آن در ایران، به تفاوت عروسک های نمایشی و عروسک های تلویزیونی پرداخت و علاقه مندان را با این گونه عروسکی آشنا کرد.
همچنین بزدوده با نمایش عکس هایی از مجموعه تلویزیونی «شهر موش ها»، نمونه هایی از ورود عروسک های نمایشی به تلویزیون را معرفی و تاریخچه استفاده عروسک های نمایشی در تلویزیون و سپس ورود عروسک های تخصصی تلویزیونی به این رسانه را مطرح کرد.
علاوه بر این، نمونه سازی عروسک تلویزیونی و عروسک گردانی آن، از دیگر برنامه های این کارگاه بود که از روز دوم این کارگاه آغاز و امروز نیز پیگیری شد.
این کارگاه که توسط دفتر مبارک یونیما در ده چشمه و با حمایت مبارک یونیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهار محال و بختیاری و با حضور 20 نفر از اعضای یونیما در ا ین دفتر، از روز جمعه 4 آبان سال جاری آغاز به کار کرد، بعد از ظهر امروز – یکشنبه 6 آذر-  به کار خود پایان می دهد.

گفتنی است، دفتر یونیما در ده چشمه از روستاهای فارسان از توابع استان چهارمحال و بختیاری در مهرماه سال گذشته افتتاح شد و امروز با 30 عضو با مسئولیت فرشید بزرگ نیا، برنامه های دیگری را نیز در دستور کار خود دارد که برگزاری سمینارهای ملی و بین المللی، برگزاری دوره های آموزشی گونه های مختلف نمایش عروسکی و تولیدات تئاتری بر پایه آیین ها و سنت های عروسکی منطقه، از آن جمله اند که در جهت توسعه و ارتقاء نمایش عروسکی در استان چهار محال و بختیاری و احیای نمایش های آیینی – سنتی عروسکی این استان طراحی شده اند.