تجلیل مبارک یونیما از نخبگان و برجستگان نمایش عروسکیتجلیل مبارک یونیما از نخبگان و برجستگان نمایش عروسکی #1تجلیل مبارک یونیما از نخبگان و برجستگان نمایش عروسکی #2

مبارک یونیما در جشن روز نمایشگران عروسکی که در هفته ی تئاتر و در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد، از " مرضیه برومند " ، " منیژه حکمت " ، " امیر سهرابی " و 5 دفتر استانی خود تقدیر کرد.

به گزارش سایت مبارک یونیما، روز شنبه 13 اردیبهشت ماه 1393 در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران جشن نمایشگران عروسکی برپا بود و در این جشن مبارک یونیما از فعالان نمایش عروسکی تقدیر به عمل آورد.

در بخش اول دکتر " حمیدرضا اردلان " رئیس مبارک یونیما بعداز بیان سخنانی و با حضور " مرضیه برومند " ، " منیژه حکمت " ، " هما جدیکار " و " علی پاکدست" از 5 دفتر استانی مبارک یونیما (دفاتر کرمان جنوب، کرمان، اصفهان، مازندران و چهارمحال و بختیاری) برای فعالیت های موثر آموزشی، پژوهشی و اجرایی با اهدای لوح تقدیر تشکر کرد و سپس با دعوت از " امیر سهرابی " برای رویداد مهم تاسیس موزه عروسک ها و نمایش های سنتی ایران در شهر کاشان از وی تقدیر به عمل آورد. شایان ذکر است این موزه به صورت خصوصی تاسیس و اداره خواهد شد.

در بخش بعدی رئیس مبارک یونیما با حضور " هنگامه مفید " و " فرناز بهزادی " از " مرضیه برومند " برای هدایت و کارگردانی رویداد ارزشمند فیلم سینمایی " شهرموش های 2 " و برپایی کارگاه های آموزشی برای اعضای مبارک یونما و همچنین از " منیژه حکمت " برای اندیشه فرهنگی و حمایت بی دریغ از تولید و تهیه فیلم سینمایی عروسکی " شهرموش های 2 " تقدیر کرد.

" منیژه حکمت " کارگردان و تهیه کننده ی نامی سینمای ایران در میان صحبت های خود گفت: سوپراستارهای ما شما بچه های عروسکی هستید، که بدون نمایش و ژست های دروغین، با جان و دل و با سختی زیاد کار می کنید و فقط عروسک هایتان شناخته می شوند.

و در پایان " مرضیه برومند " دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران – مبارک از تهیه مکانی با مساحت بیش از دو هزار متر مختص به نمایش عروسکی خبر داد.

در این مراسم انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر نیز از فعالان دیگری در عرصه نمایش عروسکی تقدیر به عمل آورد و همچنین " فریدون عموزاده خلیلی " مدیر مسئول مجله چلچراغ نشان این مجله را از طرف نسل جوان مجله چلچراغ به " مرضیه برومند " اهدا کرد. رونمایی از عکس دو عروسک از شخصیت های فیلم " شهرموش های 2 " بخش دیگری از جشن بود. در مابین تقدیرها تکه های موسیقی زنده اجرا شد و نمایش خیمه شب بازی برروی صحنه رفت.