گروه کری از نروژ برای مبارک یونیما کارگاه برگزار می کندگروه کری از نروژ برای مبارک یونیما کارگاه برگزار می کند #1گروه کری از نروژ برای مبارک یونیما کارگاه برگزار می کند #2
گروه اسکروک، یکی از بهترین گروه های کر نروژ، دوشنبه 26 اردیبهشت ماه سال جاری، کارگاهی را برای اعضای مبارک یونیما برگزار می کند.
به گزارش سایت مبارک یونیما، گروه اسکروک که یکی از بهترین گروه های کر نروژ و اسکاندیناوی به شمار می رود، کارگاهی را با عنوان «شناخت بیان و تمرین آواز»، 26 اردیبهشت، ساعت 10 تا 12، در تالار رودکی برای اعضای مبارک یونیما برگزار خواهد کرد.
بر اساس فراخوان این کارگاه، تنها گروه کر تالار وحدت و اعضای مبارک یونیما می توانند در این کارگاه که به همت مبارک یونیما، دفتر موسیقی معاونت هنری و مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف تقویت بیان و ذهن موسیقایی نمایشگران عروسکی ایران برگزار می شود، شرکت کنند.
در بخشی از این فراخوان آمده است:«آسیب شناسی نمایش عروسکی ایران چنین نشان می دهد که نمایشگران عروسکی نیاز دارند تا به حوزه های دیگر که با حرفه آنها همپوشانی دارد، بیشتر بپردازند. تقویت بیان و ذهن موسیقایی، نگاه به اشیا و تمرین طراحی، دریافت از فضا و معماری، مقولاتی از این دستند.»
بر همین اساس، مبارک یونیما، به منظور ارتقای هنرها و علومی که می تواند به مبانی ذهنی و علمی نمایشگران عروسکی یاری دهد، این کارگاه را برگزار می کند.
اعضای مبارک یونیما می توانند جهت شرکت در این کارگاه، اعلام آمادگی خود را تا پایان روز 24 اردیبهشت ماه، با درج نام و نام خانوادگی به ایمیل info@unima.ir ارسال کنند.  
کارگاه «شناخت بیان و تمرین آواز»، ساعت 10 تا 12 روز دوشنبه در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

گروه کر اسکروک ( SKRUK)، یکی از برجسته ترین گروه های کر نروژ و ارکسترهای اسکاندیناوی به شمار می رود.
این گروه در سال  1973 به دست پر ادوار هیلدره (per Oddvar Hildre) راه اندازی شد و از سال 1980 به رهبری این هنرمند، تورهای بسیاری در کشور نروژ و سایر کشورها از جمله سوئد، ایالات متحده آمریکا، اکوادور و آذربایجان، برگزار کرده است.
اسکروک، در طی این سال ها با گروه 50 نفره خود، متأثر از موسیقی محلی نروژ، موسیقی روحانی و کلیسایی و موسیقی فولکلوریک اقوام مختلف، تورهای بسیاری را برگزار و بیش از 25 آلبوم را منتشر کرده که با استقبال فراوان علاقه مندان موسیقی در سراسر دنیا روبرو شده است.
این گروه، شگرد ویژه ای در تلفیق سبک های موسیقایی از فرهنگ های مختلف دارد که اجرای پروژه مشترک با خوانندگان و موسیقی دانان باکو از آن جمله است.
اجرای تنظیم های نوینی از سرودهای مذهبی سنتی نوردیک (Nordic)، موسیقی کلاسیک مقدس آمریکا و اروپا، موسیقی کلیسایی اروپا از جمله آثار باخ و مندلسون، سرودهای نروژی، موسیقی معنوی سیاهپوستی (Negro) و آوازهایی از آذربایجان، از جمله حوزه های موسیقایی مورد نظر این گروه اند.