همکاری مبارک یونیما با سی امین جشنواره تئاتر فجرهمکاری مبارک یونیما با سی امین جشنواره تئاتر فجر #1
بخش عروسکی سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، امسال برای دومین بار، با همکاری مبارک یونیما در استان گلستان برگزار می شود.

به گزارش سایت مبارک یونیما، در این بخش که در بخش فجر استانی این جشنواره برگزار خواهد شد، 5 نمایش از 5 تا 11 بهمن ماه،  همزمان با فجر استانی، در 6 شهر از استان گلستان، به روی صحنه می روند.
نمایش «افسانه های نو»، نوشته داوود کیانیان، به کارگردانی حسن دادشکر، تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «خیمه شب بازی سلیم خان» به کارگردانی شهرزاد مبرهن و سیاوش ستاری، «خواستن، توانستن است»، نوشته و کار نگار نادری، «افسانه صد ماهی»، نوشته و کار فریبا چوپان نژاد و نمایش «بانوی تسبیح» نوشته و کار تارا جهانی راد، نمایش هایی هستند که در این بخش به اجرا در خواهند آمد.
همچنین، برگزاری 3 کارگاه آموزشی از دیگر برنامه های این بخش از سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر است.
«بدن در سایه ها» به استادی یورگاس نانوریس از کشور یونان، «مبانی نمایش عروسکی» به استادی حسن دادشکر و «خیمه شب بازی» به استادی شهرزاد مبرهن و سیاوش ستاری، 3 کارگاه آموزشی این جشنواره اند.
شایان ذکر است، گرگان، گنبد، کردکوی، رامیان، علی آباد و بندرگز، شهرهایی از استان گلستان هستند که میزبان برگزاری این جشنواره خواهند بود.
گفتنی است سال گذشته نیز بخش عروسکی جشنواره فجر با حضور 6 گروه نمایشی و برگزاری 3 کارگاه آموزشی، با همکاری مبارک یونیما، در شهرهای رشت، لاهیجان، بندرانزلی، سیاهکل و آستانه اشرفیه استان گیلان از 16 تا 20 بهمن ماه برگزار شد.
بخش عروسکی سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با همکاری مبارک یونیما، 5 تا 11 بهمن ماه سال جاری، همزمان با برگزاری فجر استانی در استان گلستان برگزار خواهد شد.