کارگاه سه روزه «آموزش تخصصی نمایش عروسکی» در استان قزوین برگزار شدکارگاه «آموزش تخصصی نمایش عروسکی»، به همت کمیته آموزش مبارک یونیما، از 23 تا 25 خرداد ماه سال جاری، در استان قزوین برگزار شد.
به گزارش سایت مبارک یونیما، این کارگاه سه روزه توسط زهره بهروزی نیا، در مجتمع فرهنگی – هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر قزوین و با حضور نمایشگران عروسکی استان برگزار شد.
در روز نخست این کارگاه که از ساعت 14 تا 19 روز دوشنبه – 23 خرداد – برگزار شد، حاضرین با مباحثی همچون تعریف نمایش عروسکی، تفاوت اين نمايش با ساير نمايشها ، انواع تكنيك های كلاسيك و مدرن آن، آشنا شدند.
همچنین  در این روز فیلم نمونه ای از آثار نمایش عروسکی روز جهان به نمایش درآمد و سپس در بخش دوم کار عملی کارگاه با موضوع «شئی به مثابه عروسک» برگزار شد.
در روز دوم این کارگاه نیز پس از پیگیری و تحلیل کارهای روز نخست، هنرجویان با پارچه و گره، شخصیت هایی ساخته و به اجرای نمایش های دو نفره پرداختند.
پخش فیلمی از نمایش های مختلف جشنواره شارل وی مزیه پایان بخش روز دوم این کارگاه بود.
همچنین، هنرجویان در روز سوم این کارگاه به سه گروه تقسیم شده و به اجرای 4 نمایش ترکیبی از پارچه و بدن پرداختند.
گفتنی است، بهروزی نیا در این کارگاه سه روزه، نمایش عروسکی را به صورت تخصصی برای شرکت کنندگان معرفی کرد و نمونه آثار منتخب روز جهان را به نمایش گذاشت.
همچنین در این کارگاه سعی شد تا هنرجویان با انجام کار کارگاهی و عملی استعدادهای خود را در این زمینه شکوفا کنند.
کارگاه «آموزش تخصصی نمایش عروسکی»، به همت کمیته آموزش مبارک یونیما، از 23 تا 25 خرداد ماه سال جاری، از ساعت 14 تا 19، با حضور 25 هنرجو در استان قزوین برگزار شد.