اساسنامه ملی یونیمای ایران تصویب شداساسنامه ملی یونیمای ایران تصویب شد #1
اساسنامه ملی یونیمای ایران عصر روز گذشته – دهم دی ماه- در مجمع عمومی مبارک یونیما به تصویب رسید.

به گزارش سایت مبارک یونیما،
در مجمع عمومی مبارک یونیما، که روز گذشته با حضور 204 نفر از اعضای مبارک یونیما در ساعت 15:30 و در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار شد، اساسنامه ملی  قرائت و با تغییر جزئیاتی با نظر اعضا، در 5 فصل، بیست و سه ماده و 12 تبصره، با اکثریت آرا به تصویب رسید.
در آغاز این مجمع و پس از خوشامدگویی دکتر حمیدرضا اردلان،رئیس مبارک یونیما،
دکتر حمید شاه آبادی، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیرامون قانون عضویت ایران در اتحادیه بین المللی نمایش عروسکی، که مهرماه سال جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و ریاست جمهوری آن را به وزارت ارشاد اسلامی ابلاغ کرد، به ایراد سخنرانی پرداخت و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مرکز این اتحادیه در ایران را اعلام کرد.
در ادامه این مراسم و بر اساس دستور جلسه از پیش ارائه شده، گزارش فعالیت دو ساله هیئت مدیره توسط دکتر حمیدرضا ردلان، رئیس هیئت مدیره و گزارش بازرس توسط مجید بوربور، قرائت شد.
همچنین،محمد دشت گلی، سرپرست مرکز هنرهای نمایشی و دکتر اردشیر صالح پور، دبیر جشنواره بین المللی عروسکی تهران،
از دیگر سخنرانان این مراسم بودند که ضمن تقدیر از فعالیت های مبارک یونیما در توسعه نمایش عروسکی به خصوص در شهرستان ها، تعامل و همکاری هر چه بیشتر مرکز هنرهای نمایشی و جشنواره عروسکی تهران را با مبارک یونیما اعلام کرده و خواستار شدند.
علاوه بر این در بخش دیگری از این مراسم دکتر حمیدرضا اردلان به تشریح برنامه های آتی مبارک یونیما پرداخت و با اشاره به پیشنهاد افزودن «کمیته استراتژیک» به کمیته های یونیمای جهانی و ارائه این پیشنهاد به کنگره آتی یونیما به منظور توسعه دفاتر یونیما در کشورهای همسایه، ابراز امیدواری کرد که به زودی به همت مبارک یونیما، دفتر یونیما در سه کشور عراق، تاجیکستان و افغانستان دایر شود.
قرائت
اساسنامه ملی توسط افسانه زمانی و رای گیری تصویب آن، آخرین برنامه بخش نخست این مراسم بود که در ساعت 18:45 دقیقه به پایان رسید.
بخش دوم این مراسم که پس از 20 دقیقه تنفس و پذیرایی برگزار شد و تا ساعت 20 به طول انجامید، به معرفی کمیته های مبارک یونیما و پرسش و پاسخ اعضا با مسئولان این کمیته ها اختصاص یافت.
در این بخش، فرناز بهزادی، مسئول کمیته آموزش، پوپک عظیم پور، مسئول کمیته پژوهش و انتشارات، سلما محسنی، مدیر روابط بین الملل و مرضیه سرمشقی، مسئول کمیته روابط بین الملل، افسانه زمانی، مسئول کمیته اقتصادی و جذب منابع مالی، پیمان شریعتی، مسئول کمیته اجرایی، آرش مصطفایی، مسئول کمیته شهرستان ها و مجید بوربور، مسئول کمیته روابط عمومی به تشریح برنامه های کمیته های مذکور پرداخته و به پرسش های اعضای حاضر در جلسه پاسخ دادند.
از دیگر برنامه های این مجمع می توان به پخش سه فیلم کوتاه اشاره کرد که فعالیت های دوسال گذشته مبارک یونیما را به تصویر می کشید.
گفتنی است، این مجمع عمومی با هیأت رئیسه ای متشکل از دکتر حمیدرضا اردلان، رئیس هیئت مدیره مبارک یونیما، هنگامه مفید، ناظر اول، علی اکبر طرخان، سرپرست امور بین الملل مرکز هنرهای نمایشی، ناظر دوم، افسانه زمانی به عنوان منشی و مجید بوربور به عنوان بازرس، اداره شد.
مجمع عمومی عادی مبارک یونیما، دهم دی ماه سال جاری، ساعت 15:30 تا 20، در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر با حضور هیئت مدیره، مسئولین کمیته ها و اعضای مبارک یونیما برگزار شد.