دو نمایش از ایران در جشنواره پراگ به صحنه می رونددو نمایش از ایران در جشنواره پراگ به صحنه می روند #1
دو نمایش از ایران در پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاترعروسکی پراگ که از 31 می تا 5 جون (10 تا 15 خرداد) سال جاری، در شهر پراگ برگزار می شود، به صحنه می روند.

به گزارش سایت مبارک یونیما، زهره بهروزی نیا با نمایش «امروز بينی و فردا بينی و پس آن فردا» و افسانه ماهیان با نمایش «سپید همچون ماه» دو اثر ایرانی شرکت کننده در این دوره از جشنواره پراگ هستند.
نمایش «امروز بينی و فردا بينی و پس آن فردا» نوشته نیما دهقانی، روایتی بر زندگی زن حلاج است که تنهايي اش را با خيال حلاج، با خيال نوزادانی كه از هم‌آغوشی‌اش با رويای همسر در بندش به دنیا آمده اند، در ميان می‌گذارد و از ميان ابعاد هزارتوی زندگی حلاج از عرفان و سياست تا مبارزه و سلوك، آن‌چه بر سر زنان مردان بزرگ آمده را به تصویر می کشد.
رضا مهدی زاده، هدا ناصح و اصغر عقیبی، زهره بهروزی نیا را در این سفر همراهی می کنند.
شایان ذکر است، هدا ناصح به عنوان عروسک گردان این نمایش، عروسک های این نمایش را در حین اجرا و بر صحنه می سازد.
علاوه بر این، نمایش «سپید همچون ماه» نوشته داریوش فائزی، به کارگردانی افسانه ماهیان، دیگر نمایش ایرانی شرکت کننده در این جشنواره است.
«سپید همچون ماه»، داستانی عارفانه و عاشقانه تا حدی برگرفته از اشعار خیام است و ارتباط یک موجود فرازمینی به نام ماه را با دختری که روی زمین است به عنوان موجودی زمینی تصویر می‌کند.
بهناز جعفری و داریوش فائزی بازیگران این نمایش، منوچهر شجاع طراحی صحنه، هومن خدادوست و امیر اسمی دستیار کارگردان و همایون شجریان موسیقی این اثر را برعهده دارند.
شایان ذکر است، نمایش «سپید همچون ماه» روز 31 می و نمایش «امروز بينی و فردا بينی و پس آن فردا» روز 4 جون در این جشنواره به صحنه خواهند رفت.
گروه هایی از رومانی، بلژیک، آلمان، کانادا، هلند، روسیه و مکزیک از جمله حاضرین در این جشنواره اند.
گفتنی است، بهروز غريب پور رياست هيات داوران اين دوره از جشنواره پراگ را بر عهده دارد.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره به نشانی اینترنتی www.wap-prague.org مراجعه کنند.

پانزدهمين جشنواره بين المللی تئاتر عروسکی پراگ، از 31 مي تا 5 جون (10 تا 15 خرداد) برگزار می شود.