یک دانشجوی ایرانی بورسیه کمیته آموزش یونیما شدیک دانشجوی ایرانی بورسیه کمیته آموزش یونیما شد #1
به گزارش سایت مبارک یونیما، ثمره میرفندرسکی، دانشجوی کارشناسی نمایش عروسکی دانشگاه تهران، از سوی کمیته ی آموزش یونیما – اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی – به عنوان دانشجوی بورسیه در تئاتر لالک لهستان پذیرفته شد.
چندی پیش کمیته ی آموزش میارک یونیما طی فراخوانی از کلیه دانشجویان نمایش عروسکی خواسته بود تا با پر کردن فرم تقاضا و ارسال مدارک خود، از فرصت مطالعاتی که یونیما در سال 2011 در اختیار آن ها قرار می دهد، استفاده کنند.
در این فراخوان آمده بود که «كميسيون آموزش حرفه‌اي يونيما، سه كمك هزينه‌ي تحصيلي هر كدام به ارزش 1000 يورو به سه دانشجوي نمايش عروسكي از سراسر دنيا كه در حال تحصيل اين رشته هستند و يا حداكثر 18 ماه از زمان فراغت از تحصيل‌شان تا شروع دوره‌ي تقاضا شده، گذشته است اعطا مي‌نمايد، تا دوره يا كارگاهي را با يكي از مدارس عروسكي بگذرانند.»
در این فراخوان کارگاه ها و دوره هایی در کشورهای آرژانتین، تایلند، کانادا، فرانسه و لهستان ارائه شده بود.
به تازگی و پس از بررسی کمیته ی آموزش یونیما، از میان متقاضیان این فرصت مطالعاتی، 3 نفر انتخاب شدند که در میان آنها نام دانشجوی ایرانی، ثمره میرفندرسکی به چشم می خورد که قرار است در کارگاهی را با عنوان «فرایند خلق یک نمایش جدید» در تئاتر لالک در بیالستوک لهستان شرکت کند.
مبارک یونیما، به این دانشجوی ایرانی تبریک گفته و توفیقات روز افزون را برای ایشان و خانواده نمایش عروسکی ایران آرزومند است.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://www.unima.org/uniE142bas.htm  مراجعه کنند.