بخش عروسکی جشنواره تئاتر فجر به کار خود پایان دادبخش عروسکی جشنواره تئاتر فجر به کار خود پایان داد #1
بخش عروسکی سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، شب گذشته – 10 بهمن-، با اجرای نمایشی از کشور فرانسه در استان گلستان به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت مبارک یونیما، بخش عروسکی سی امین جشنواره تئاتر فجر که با همکاری مبارک یونیما از 5 تا 10 بهمن ماه، در 5 شهر از استان گلستان، برگزار شد، شب گذشته با اجرای نمایش خیابانی «سوارکاران» از کشور فرانسه و در استقبال کم نظیر مردم شهر گرگان، هنرمندان و اعضای مبارک یونیما و مسئولین فرهنگی این استان، پایان پذیرفت.
طی 6 روز برگزاری این بخش از جشنواره، 5 نمایش صحنه ای و 1 نمایش خیابانی به صحنه رفتند و سه کارگاه آموزشی برگزار شد.
نمایش «افسانه های نو»، نوشته داوود کیانیان، به کارگردانی حسن دادشکر، تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از تهران، «خیمه شب بازی سلیم خان» به کارگردانی شهرزاد مبرهن و سیاوش ستاری از گیلان، «خواستن، توانستن است»، نوشته و کار نگار نادری از گیلان، «افسانه صد ماهی»، نوشته و کار فریبا چوپان نژاد و نمایش «بانوی تسبیح» نوشته و کار تارا جهانی راد از گلستان، نمایش های بخش صحنه ای این جشنواره بودند.
همچنین نمایش خیابانی «سوارکاران» نوشته و کار ژان لوک پره ووست از کشور فرانسه طی 2 شب برای علاقه مندان هنر نمایش در این استان اجرا شد.
علاوه بر این، کارگاه های آموزشی «بدن در سایه ها» به استادی یورگاس نانوریس از کشور یونان، «اصول و مبانی بازیگری در نمایش عروسکی» به استادی حسن دادشکر و «خیمه شب بازی» به استادی شهرزاد مبرهن و سیاوش ستاری، 3 کارگاه آموزشی این جشنواره بودند که با حضور اعضای مبارک یونیمای گلستان و هنرمندان این استان برگزار شد.
گرگان، گنبد، رامیان، علی آباد و بندرگز، شهرهایی از استان گلستان بودند که میزبانی برگزاری بخش عروسکی سی امین جشنواره تئاتر فجر را بر عهده داشتند.
رحمت امینی، دبیر سی امین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر، پیمان شریعتی، مدیر بخش استانی جشنواره، غلامرضا منتظری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، ابوالحسن امامی معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و دبیر در جشنواره، رضا یازرلو دبیر اجرایی جشنواره در استان، احمد گلچین، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی علی آباد کتول، محمد علی رسولی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر گز، جواد قربانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامیان، محمد رضا داورزنی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبد، میر آرش مصطفایی، مسئول کمیته شهرستان های مبارک یونیما، و همکاران محترم ستاد جشنواره و فجر استانی، از جمله کسانی بودند که مبارک یونیما را در برگزاری این بخش از جشنواره یاری کردند.

بخش عروسکی سی امین جشنواره تئاتر فجر با همکاری مبارک یونیما از 5 تا 10 بهمن ماه، در 5 شهر از استان گلستان، برگزار شد.