نمایندگانی از ایران در جشنواره یونیمای ارمنستان شرکت کردندنمایندگانی از ایران در جشنواره یونیمای ارمنستان شرکت کردند #1نمایندگانی از ایران در جشنواره یونیمای ارمنستان شرکت کردند #2
ششمين دوره جشنواره بين المللي نمايش عروسكي «تومانيان» ارمنستان با حضور نمایندگانی از ایران، از 21 تا 27 می 2011 – 31 اردیبهشت تا 6 خرداد - در ارمنستان برگزار شد.
به گزارش سایت مبارک یونیما، گروه تئاتر عروسکی آگرین به سرپرستی سرگل اسلامیان با نمایش «ایستگاه» و سلما محسنی، مدیر روابط بین الملل مبارک یونیما نمایندگانی بودند که از ایران در این دوره از جشنواره تومانیان حضور داشتند.
اين جشنواره به همت یونیمای ارمنستان و با هدف گسترش و پيشرفت در آموزش زيبايي شناسي براي نسل جوان و به نام  نويسنده ارمني كودكان،«هوانس تومانيان» در زادگاه وي، روستاي دسق (Dsegh ) استان لوري در 160 كيلومتري ايروان برگزار شد.
جشنواره «تومانیان» که به ریاست «آرمن صافاریان» رييس يونيما ارمنستان برگزار می شود، به هيچ عنوان دولتي نيست اما اسپانسرها و حاميان دولتي و خصوصي دارد كه در برگزاري آن مشارکت دارند.
در اين دوره از جشنواره هنرمنداني از مراكز يونيماي 10 كشور جهان شامل اسلواني، اسلوواكي، مجارستان، جمهوري چك، بلژيك، آلمان، گرجستان، ايران، دانمارك ، الجزاير و ارمنستان حضور داشتند.
همچنین، «ژاك ترودو» دبيركل يونيماي جهاني، «توني آلبرشت» از يونيماي بلژيك، «رابرت والتي» رييس يونيماي اسلواني، «باربرا شيل» از يونيماي آلمان، «مِداح سيد احمد» از يونيماي الجزاير از جمله مهمانان این دوره جشنواره بودند.
گفتنی است، نمايش« ايستگاه» به کارگردانی «سرگل اسلاميان»، تنها نمایش ایرانی بود که در این جشنواره حضور داشت و با استقبال فراوانی روبرو شد و به گفته بسیاری، از بهترين نمايش هاي این جشنواره بود.
علاقه مندان می توانند براي کسب اطلاعات بیشتر از برنامه هاي جشنواره و ديدن عكس ها، به سايت يونيماي ارمنستان به آدرس http://www.unimaarmenia.info.am/gallery.html مراجعه كنند.